Power supply CoolBox COO-FA500-AGLD ATX 500 W 80 Plus Gold
Sold out
Description
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Power supply CoolBox COO-FA500-AGLD ATX 500 W 80 Plus Gold at an unbeatable price.
  • Type: Power supply
  • Product with plug: Yes
  • Type of plug: Plug EU
  • Connections:
    • 24 PIN x 1
    • PCI Express
    • PCI Express x 2
    • Molex 4 PIN x 3
  • Colour: Black
  • Voltage:
    • 100-240 V
    • 100 - 240 V
  • Ventilator: 1
  • Frequency: 50-60 Hz
  • Version ATX: 2.3
  • Form factor: ATX
  • Characteristics: On/off interrupter
  • Power: 500 W
  • Compatible: ATX
  • Includes: Instruction manual
  • Recommended use: PC
  • Certificate: 80 Plus Gold
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Width: 15 cm
  • Amperage:
    • 20 A
    • 4 A
    • 8 A